Cele Fundacji

Celem Fundacji jest działalność polegająca na pozyskiwaniu funduszy na wyjazdy wakacyjne, obozy, kolonie, zimowiska, wycieczki itp. dla dzieci i młodzieży szkolnej pochodzącej z najbiedniejszych rodzin głównie z terenu Podkarpacia. Fundusze pozyskiwane są w formie darowizn oraz 1% podatku dochodowego.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

a) odnajdywanie dzieci z biednych rodzin poprzez kontakt z ośrodkami pomocy społecznej, z pracownikami szkół do których uczęszczają takie dzieci, z innymi organami niosącymi pomoc najbardziej potrzebującym,

b) pozyskiwanie ofert od firm organizujących wyjazdy dla dzieci i młodzieży,

c) wybór ofert najbardziej korzystnych pod względem programu, ceny, bezpieczeństwa itp.,

d) sprawdzanie rzetelności wybranych organizatorów wyjazdów.

Kwalifikując dzieci na wyjazdy zwracamy uwagę nie tylko na trudną sytuację materialną ich rodzin. Dodatkowym kryterium są osiągnięcia dzieci. Staramy się wybierać te dzieci, które mają bardzo dobre wyniki w nauce, w sporcie, czy w jakichkolwiek innych dziedzinach ich zainteresowań. Chcemy żeby wyjazd był dla dziecka również formą nagrody za jego starania pomimo trudnych warunków w jakich się znajduje.

Zwracamy się też o pomoc do wszystkich osób odwiedzających naszą stronę internetową, którym podobają się działania Fundacji i którzy chcieliby te działania wesprzeć. Takie dzieci są z pewnością też w Waszym otoczeniu. Będziemy wdzięczni za każdą informację pomocną przy odnajdywaniu takich dzieci.

Legetøj og BørnetøjTurtle