Aktualności / wydarzenia

15-08-2015r
Wizyta w laboratorium robotyki Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym

W sierpniu 2016 zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora Romana Matuszka oraz Mateusza Jońca do laboratorium robotyki Zespołu Szkół w  Grodzisku Górnym, gdzie miały miejsce przygotowania do wszystkich konkursów.

Pan Roman wraz z Mateuszem wyrazili podziękowania za wsparcie finansowe ze strony Fundacji. Mateusz zaprezentował budowę, sposób programowania oraz taktykę jaka była opracowana na Światowy Finał w Albequerque. Osiągnięcie tak spektakularnych sukcesów wymagało wiele pracy, ogromnej wiedzy i niebywałego sprytu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z tej wizyty są do obejrzenia w Galerii.

15-07-2015r
Drużyna robotyki z Grodziska osiąga wielki sukces

W turnieju w Albequerque drużyna z Grodziska zdobyła wiele nagród: Relacja z turnieju

30-06-2015r
Pomagamy drużynie robotyki z Grodziska

Zdecydowaliśmy się wspomóc drużynę robotyki z Grodziska w postaci dofinansowania wyjazdu lidera tej drużyny Mateusza Jońca na Światowy Finał Konkursu Robotyki, który będzie miał miejsce w Albequerque w stanie Nowy Meksyk w USA. Konkurs odbędzie się w dniach od 7 do 11 lipca 2015. W sfinansowaniu wyjazdu całej drużyny uczestniczy wiele sponsorów. Fundacja Marzenki ze swoich środków finansuje jedynie część kosztów wyjazdu Mateusza.

28-06-2015r
Pierwszy kontakt z robotyką z Grodziska

W czerwcu 2015 skontaktował się z nami dyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym Roman Matuszek z prośbą o rozważenie możliwości dofinansowania przez Fundację wyjazdu drużyny robotyki na Światowy Finał Konkursu Robotyki.

Dyrektor przedstawił liczne dotychczasowe sukcesy drużyny oraz przybliżył postać lidera tej drużyny Mateusza Jońca. Mateusz pochodzi z rodziny o trudnej sytuacji materialnej i pomimo tego odnosi ogromne sukcesy zarówno w nauce jak i w dziedzinie swoich zainteresowań jaką jest robotyka.

Mateusz ukończył gimnazjum z wyróżnieniem osiągając najwyższy wynik na Egzaminie Gimnazjalnym w kończącym się roku szkolnym.

14-01-2015r
Wycieczka do Doliny Kłodzkiej

W dniach od 8 do 12.01.2015 odbyła się wycieczka do Doliny Kłodzkiej dla dzieci z ubogich rodzin z powiatu Leskiego oraz dzieci z domu dziecka w Sanoku zorganizowana przez Klub Turystyczno – Krajoznawczy „Żbik” działający przy Zakładzie Karnym w Uhercach Mineralnych. Na prośbę klubu "Żbik" Fundacja Marzenki przekazała dofinansowanie do tej wycieczki.

17-12-2014r
1% podatku dla Fundacji Marzenki

W dniu 15.12.2014 został opublikowany wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014: http://www.pozytek.gov.pl/Wykaz,OPP,2015,3639.html

Fundacja Marzenki figuruje na tej liście pod numerem KRS 0000408613.

27-11-2014r
Fundacja Marzenki Organizacją Pożytku Publicznego!

W dniu 27.11.2014 wniosek o przyznanie Fundacji Marzenki statusu Organizacji Pożytku Publicznego został ostatecznie zaakceptowany. Cała dotychczasowa, blisko trzyletnia działalność fundacji została zweryfikowana i pozytywnie oceniona. Jest to dla nas wielkie wydarzenie i liczymy, że będzie ono przełomowe w dziejach Fundacji Marzenki.

01-07-2014r
Piątka dzieciaków z Domaradza jedzie do Zakopanego

1-go lipca 2014 piątka dzieciaków z Domaradza wyjeżdża na dwutygodniową kolonię do Zakopanego.

Zdecydowaliśmy się ponownie wysłać dzieci do ośrodka "Biały Ślad" w Zakopanem. Dzieci które wróciły z koloni w tym ośrodku w 2012 roku były bardzo zadowolone. TPD z Rzeszowa organizuje tam kolonie od lat i są bez zarzutu. Zaproponowali też bardzo atrakcyjną cenę ze względu na pozyskane dofinansowanie.

W poprzednim roku bardzo dobrze układała nam się wpółpraca z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Domaradzu. Dzięki temu oraz ze względu na dużą liczbę tamtejszych rodzin nie radzących sobie finansowo zdecydowaliśmy się ponownie dobrać dzieci z tego rejonu.

19-08-2013r
Wyjazd piątki dzieciaków nad morze

W dniach od 19 do 29.08.2013 został zorganizowany wyjazd pięciorga dzieci do ośrodka "Jantar" w Mikoszewie nad Zalewem Wiślanym.

Trójka dzieci: dwie Pauliny (13 lat) i Sandra (12 lat) zostały wybrane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Domaradzu. Pozostała dwójka: Karolina (16 lat) i Mariusz (18 lat) to podopieczni Domu Dziecka w Żyznowie.

26-07-2012r
Pierwszy wyjazd finasowany przez Fundację Marzenki

W dniu 26.07.2012 czwórka dzieci z Rzeszowa wyjeżdża na dwutygodniową kolonię do Ośrodka Wczasowego "Biały Ślad" w Zakopanem. Organizatorem koloni jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Rzeszowa. Oferta ta okazała się najlepsza pod wzgledem progamowym, cenowym oraz organizacyjnym.

Jesteśmy dumni, że w około pół roku od założenia Fundacji udało się nam zorganizować wyjazd dla tej czwórki dzieciaków. Są to Antonina (10 lat) oraz trójka rodzeństwa: Paweł (12 lat), Jakub (11 lat) i Ania (10 lat). Dzieci te zostały wyselekcjonowane przy wspópracy z Panią Joanną Ferenc-Bar - Kierownik Sekcji Pomocy Środowiskowej OPS w Rzeszowie.

Legetøj og BørnetøjTurtle